Kapela

V případě zájmu o vystoupení kapely Madhouse company nás kontaktujte

Kdo jsou Madhouse company

  • Koncerty po Evropě

    Zahráli jsme si na festivalech v České republice, na Slovensku i v Polsku.

  • Energická a chytlavá hudba

    Na našich koncertech se nespí! Máme rádi pohyb na pódiu i v publiku.

  • České texty

    Jsme v Čechách, proto od nás neuslyšíte nic než češtinu.

Bio / Historie

Kapela Madhouse company je synergií několika různých hudebních žánrů. Nebojíme se experimentovat, a proto lze v naší tvorbě nalézt prvky punku, hardcore, metalu, rocku, funky, blues a dalších. Pro nás jsou hudební žánry spojenými nádobami.

2019

Aktuálně si Madhouse company zahraje třeba po boku kapely Sto zvířat.

2018

V této sestavě vznikla další porce demo nahrávek a kapela si zahrála na dobrušských Rockových velikonocích, v AC klubu v Hradci Králové a dokonce i v polském městě Piława Górna. Během tohoto roku přišlo na svět také několik nových písniček a komplexita hudební tvorby se dále prohlubovala.

2017

Skupina si mimo menší koncerty zahrála třeba na Riverfestu, který pořádala RockOpera Praha. Po tomto koncertu došlo k další výměně na pozici baskytaristů a ke skupině se přidal Milan, saxofonista, který se vydal do neprobádaného světa nízkofrekvenčních zvuků.

2016

Další koncerty na sebe nenechaly dlouho čekat a nakoply tvorbu Madhouse company na plné obrátky. Konstantní práci na zdokonalování hudebního projevu včetně nových písní mohli slyšet fanoušci na Klokanfestu v Žamberku, Dobruškafestu nebo Šubertově beatovém létě. Významnou akcí bylo vystoupení na festivalu Benátská, jenž navštívil i sám Tom Jones. Mezi trochu jiným způsobem významné akce se zařadil BasinFire fest, kam kapela kvůli technické závadě „tourbusu“ nedorazila, protože ztroskotala na půli cesty.


Brzy došlo k výměně baskytaristy. Faty se rozhodl naplno věnovat rodině a na postu basáka ho vystřídal Bobeš, který se v rekordním čase doučil všechny písničky a podržel kapelu v soutěži Skutečná liga. V této sestavě si Madhouse company zahrála také na 3denním festivalu ve Velkém Mederu (3. den jako jediná živá kapela) nebo na memoriálu ing. Vaněčka, odkud výtěžek putoval na podporu boje proti rakovině.

2015

Řízné riffy, melodické linky, ladění do drop-c, scream, a precizní bicí. Tohle byla kritéria, která určila další vývoj projektu. Chvíli trvalo, než do sebe odlišné přístupy každého z muzikantů zapadly, ale když se tak stalo, idea Madhouse company téměř dostála očekáváním. Překážkou bylo pouze druhořadé vybavení, které sice zvuk kapely charakterizovalo, ale vpravdě ne v pozitivním smyslu. Přesto proběhl první koncert na Vršovka festu 2015, kde s 10 písničkami v repertoáru sklidila kapela nadšené ovace. V čase 16:00. To už něco znamená, no ne?

2014

Když náhle přestanou existovat dvě kapely a jejich bývalí členové nemají do čeho píchnout, celkem nutně z toho vznikne společný projekt. Přesně tak se sešli Šáde, Marcela, Faty a Miloš. Punkový projekt Všechna Rizika, přišel v roce 2013 o bubeníka, a tak se Šáde, Marcela a Faty rozhodli po nějaké době vyrazit vstříc složitější muzice. Podobná situace přišla v případě metalové skupiny Armalion. Z té Miloš odešel hledat větší výzvu a podle všeho je i našel. Po pár zkouškách bylo jasné, že tihle čtyři mají potenciál.

V případě zájmu o vystoupení kapely Madhouse company nás kontaktujte